alpha innoTec - Specialista na teplená čerpadla logo roth

Pětivrstvá plastová trubka ROTH

Vytápěcí systémová trubka Roth X-PERT S5®+

Výběr správné vytápěcí trubky je závislý na příslušném stavebním objektu a požadavku stavebníka. Plastové systémové vytápěcí trubky splňují vysoké kvalitativní nároky.

 

použitá technologiie CoEx S5 - vysoká kvalita pro každé použití

 

Firma Roth nabízí podle požadavků na systém pro plošné vytápění a chlazení, které jsou specifické podle daných objektů, perfektní řešení pomocí systémových vytápěcích trubek, vyrobených osvědčenou a jedinečnou technologii CoEx S5. Sendvičový materiál vytápěcích trubek systému Roth X-PERT S5®+ a DUOPEX S5®, vyrobený pětinásobnou koextruzí (společným vytlačováním) během jednoho výrobního kroku, zaručuje optimální soudržnost jednotlivých vrstev trubky mezi sebou.

 

5 vrstev — 5 jistot

Roth systémová vytápěcí trubka nabízí nejvyšší odolnost na základě jejích mechanických, termických a chemických vlastností:

  • pomocí vrstvy nepropustné pro kyslík EVOH — ochrana před mechanickým poškozením a proti škodlivým vnějším vlivům, jako je teplo a vlhko,
  • nejvyšší odolnost proti deformaci způsobenou bodovým mechanickým zatížením,
  • dlouhá životnost díky zamezení přístupu kyslíku,
  • optimální délková roztažnost s malou tolerancí — díky 5 vrstvám.

 

 

 

Interaktivní síťování pomocí inovované a patentované výrobní metody

 

V jedné patentované výrobní metodě je společně vytlačeno (koextrudováno) všech pět vrstev systémové vytápěcí trubky DUOPEX S5® a následně jsou vrstvy průchodně zasíťovány. Tím je zaručeno, že nejen v jednotlivých vrstvách, ale i mezi nimi, zajišťuje spojení mezi molekulami absolutní stabilitu pětivrstvé trubky. Interaktivní síťovaní elektronických paprsků zlepšuje mechanické, termické a chemické vlastnosti systémové vytápěcí trubky DUOPEX S5® a poskytuje dodatečné bezpečnostní rezervy.

 

 

 

Roth systémová vytápěcí trubka X-PERT S5®+
…řešení pro nízkoteplotní vytápěcí systémy s vysokými nároky 

 

Inženýři a řemeslníci to vědí již dlouho: podle Vyhlášky o úspoře energie (EnEV) stále klesají střední vytápěcí teploty. Vzniká tak nový trh nízkoteplotních aplikací.

Vysoce flexibilní 5-vrstvá systémová vytápěcí trubka Roth X-PERT S5®+ v kombinaci se systémovou deskou Roth je optimálním řešením, které splňuje požadavek nízkoteplotních vytápěcích systémů.

U trubky X-PERT S5®+ je “X” značkou pro vylepšenou kvalitu použitého materiálu. Je konstruována pro dlouhodobé teplotní zatížení 70 °C a pro krátkodobé zvýšení teploty až na hodnotu 100 °C. Systémová trubka X-PERT S5®+ je s několikanásobnou bezpečnostní rezervou zatížitelná hodnotou tlaku až 6 barů.

 

NOVÉ: X-PERT S5®+ teď ještě výkonnější

 

Díky nové povrchové vrstvě vnějšího pláště je Roth systémová trubka X-PERT S5®+ ještě výkonnější. Vylepšení povrchové vrstvy - označené značkou "+" v názvu výrobku propůjčuje systémové vytápěcí trubce následující vlastnosti:

• zvýšenou mechanickou povrchovou ochranu

• zvýšenou UV-ochranu.

 

Nažloutlý povrch Roth systémové trubky X-PERT S5®+ znamená podobně jako u vysoce kvalitní Roth systémové trubky DUOPEX S5® zesílenou povrchovou vrstvu. Zvýšená ochrana proti mechanickému poškození a UV-stabilita zaručuje oběma systémovým trubkám dodatečnou ochranu, která se uplatní zvláště při přepravě a manipulaci na staveništi.

 

Systémová kompatibilita

 

DUOPEX S5® a X-PERT S5®+ jsou systémové vytápěcí trubky, které jsou použitelné pro originální systém Roth Tacker systém, Roth Upevňovací systém a jsou použitelné pro chladící i vytápěcí systémy.

 

 

 

Originální Roth Tacker® systém

. . . profesionální systémová řešení pro špičkové výsledky 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milionkrát osvědčený originální Roth Tacker® systém

 

Navzájem perfektně sladěná systémová řešení vytváří základ pro zvládnutí náročných úkolů při montáži vytápění. Milionkrát osvědčený originální systém Roth Tacker® v kombinaci s vytápěcí trubkou systému Roth DUOPEX S5® a X-PERT S5®+ nabízí nejlepší předpoklady pro zajištění trvalého zásobování teplem neměnné hodnoty. Bezproblémové spojení trubek a patentovaná technika pokládky je proto vždy volbou číslo jedna při veškerých náročných aplikacích. Zaručen je dokonalý výsledek, ať už jde o stavební projekty bytů, kanceláří či průmyslových staveb.

 

Třemi systémovými kroky k dokonalosti

 

Vysoce kvalitní předzpracování všech komponent systému — trubek, systémových vrstvených desek a příslušenství — to umožňuje: kompletní systém plošného vytápění a chlazení Roth s patentovanou technikou příchytek (Tacker) se položí pouze třemi pracovními kroky. Samozřejmě podle počítačově přesného výpočtu a při splnění všech platných předpisů.

 

Plošné vytápění a chlazení Roth — tak snadno se vytvoří pohodové prostředí

 

Jednoduchá montáž při vysoké flexibilitě, spolu s bezpečností provozu na staveništi, jakož i promyšlený stupeň účinnosti charakterizují plošné vytápění a chlazení Roth, a to i v případě neobvyklých půdorysů. Originální systém Roth Tacker® poskytuje nejjednodušší montáž a na centimetr přesné uložení trubek s ohledem na optimální rozložení tepla i v nejobtížnějších situacích vestavby. Podlahové konstrukce plošného vytápění a chlazení Roth se řídí podle normy DIN EN 1264 (“Teplovodní podlahová vytápění”) s dodržením norem DIN 18560 (“Potěry ve stavebnictví”), DIN 4109 (“Ochrana proti hluku v pozemním stavitelství”) jakož i podle Vyhlášky o úspoře energie (EnEV 2002). Neměnné vysoké standardy kvality jednotlivých komponent stejně jako celého systému jsou dokumentovány množstvím zkušebních a kontrolních značek a značek jakosti.

 

Vrstvené systémové desky pro plošné vytápění a chlazení

 

Jednoduše, rychle, podle norem: vrstvené systémové desky z pěnového polystyrénu a z polyuretanové pěny bez freonů. Pro tepelnou a kročejovou izolaci je to vynikající volba. Při pokládce ihned vytvoří do sebe uzavřenou plochu. Umožňují to dvoustranné, 30 mm široké samolepící přesahy. Bezpečná ochrana proti vniknutí vlhkosti a mazaniny (podle DIN 18560), zabraňuje vzniku zvukových a tepelných mostů. Vytištěný rastr při pokládce usnadňuje přesné upevnění vytápěcí trubky v příslušných vypočítaných roztečích. Nezpochybnitelnou vlastností systémových desek fy ROTH je útlum kroč. hluku 29 dB.

tepelna-cerpadla-ait.cz
kontakt: e-mail: tepelnacerpadla@gmail.com, tel: (+420) 605 918 773